Next Republic, Next Republic – Adana Mekanları, Adana Gezi RehberiAdana Gezi Rehberi

Next Republic – Adana Mekanları

Bugün Adana adına farklılık yaratan bir mekandan bahsedeceğim. “Farklılık” deyip geçmeyin. Bu kentte hayatı boyunca en az bir kere bulunmuş olanlar bu sözcüğün özünde neyi barındırdığını çok iyi bilir. Bir kelimeyi defalarca tekrarlarsanız zihniniz o kelimeye karşı duyarsızlaşır ve bir süre sonra o sözcüğün anlamını yitirmeye başladığını görürsünüz. İşte bu güzel kent farklılık, sıradışılık kelimelerinin zihinlerinde anlamını yitirmeye başlayanların kentidir. Biz Adanalılar bu farkındalık ile bir bütün olduğumuz için olağandışı her durumu sosyal medyada “Adana’da sıradan bir gün” etiketi ile payaşırız. İşte bütün bu anlattıklarım için bir anahtar kelime tayin etmem gerekirse o anahtar kelime şu anda ve sonrasında daha iyisi çıkana kadar ” Next Republic ” olacaktır.

Next Republic, Next Republic – Adana Mekanları, Adana Gezi Rehberi
Next Republic Restoran

Adana’nın merkezi olarak tabir edilen Ziyapaşa, Gazipaşa bulvarları alım gücü yüksek kitlelerin ikamet ettiği yerler olduğundan şık ve nezih mekanları yoğunlukla bu civarda görmeye alışkınızdır. Kentin kuzeyi yukarda sözünü ettiğim bulvarlara göre daha kısa bir geçmişe sahip olduğu için kaliteli mekanların yeni yeni hizmet vermeye başladığını söylemekte fayda görüyorum. Kuzey Adana’da son yıllarda gece hayatının henüz hareketlenmeye başlaması, yerleşimin yoğunluğunu arttırması ile ancak mümkün olabildi. Bu hareketlilik de doğal olarak son bir iki yıldır nezih ve şık eğlence mekanı ihtiyacının doğmasını kaçınılmaz kıldı. İşte tam da bu noktada karşımıza göz alıcı ışığıyla Next Republic çıktı.

Next Republic ‘i değerli bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine ziyaret ettik. Oldukça zevkli ve profesyonel yaklaşımlarla dizayn edilmiş seçkin bir mekan. Yaklaşık 600 metre karelik bir alan üzerine inşa edilmiş. Mimari tasarım ve iç dekorasyon olarak şu ana kadar Adana sınırları içinde tanık olduğum muadili sayılabilecek diğer tüm mekanların en iyisi. Tasarım harikası Next Republic günü içinde sırasıyla 4 farklı konsept ile çalışmayı benimseyen bir anlayışa sahip.

Next Republic, Next Republic – Adana Mekanları, Adana Gezi Rehberi
Next Republic Dekorasyon

Next Republic Hakkındaki Detaylar

Sabah saatlerinde çay-kahve içebileceğiniz bir kafe olarak hizmet veriyor. Sabahın geç saatlerinden öğlene kadar Brunch (kahvaltı kelimesinin ingilizcesi “Breakfast” ve öğle yemeğinin ingilizcesi “Lunch” kelimelerinden türetilmiş bir kelime) hizmeti ile bir kahvaltı salonu görünümüne bürünüyo. Akşama doğru 5 çayını içebileceğiniz ve akşam saatlerinde birbirinden lezzetli yemekleri tadabileceğiniz eşsiz bir restoran oluveriyor. Gece saatlerinde ise müziğin ses seviyesinin arttırılması ile meraklılarının akın ettiği bir bar konseptine geçiş yapıyor.

Next Republic envai çeşit içkileri bünyesinde barındıran alkollü bir işletme. Özellikle girişindeki şarap vitrini büyüleyici güzellikte. Yemekleri gerçekten harika. Şefleri kim, tam olarak bilmiyorum ama kesinlikle işini çok iyi bilen biri. Garsonlar etrafınızda pervane gibi dönüp, hizmet ediyorlar ve yüzlerinden gülümseme hiç eksik olmuyor. Ayrıca kesinlikle değinmeden geçemeyeğim konu ise fiyatları. Onca şey yiyip içtik ama bana göre tabiri caizse “kuş kadar” hesap ödedik. Mekanın ışıklandırması o kadar iyi ayarlanmış ki atmosfer sizi koyu sohbetler meydanının baş pehlivanına dönüştürmekte hiç zorlanmaz.

Next Republic, Next Republic – Adana Mekanları, Adana Gezi Rehberi
Next Republic Special

Bu nadide mekan 2019 yılının en iyi mekanı arması başta olmak üzere daha birçok değerli ödülle layık görülmüştür. Adana’da gezilecek yerler ya da en azından muhakkak görülmesi gereken yerler adında bir liste yapmaya kararseniz Next Republic ‘i kral tahtına oturtmanızı tavsiye ederim.

Next Republic, Next Republic – Adana Mekanları, Adana Gezi Rehberi
Ödüller

Sabah 10.00 ile gece 01.00 arasında hizmet veriyor Next Republic. İşletmecisi Murat Bey oldukça sıcak kanlı ve ilgili bir beyefendi. Müziklerin, yemeklerin, personelin ve işetmenin kalitesi birleşince ortaya enfes bir kombinasyon çıkmış. Böyle bir mekanı Adana’ya kazandırdıkları için emeğe geçenlere tüm Adanalılar adına teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Adres ve diğer iletişim bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.