Clocks Adana, Clocks Adana: Adana’daki Özel Mekanlar, Adana Gezi RehberiAdana Gezi Rehberi

Clocks Adana: Adana’daki Özel Mekanlar

Bu konu aslında tek seferde yazılıp bitirilebilecek bir konu değil. Zaman içinde kendini güncelleyebilecek bir konu olduğu için zamanla bu yazıyı geliştireceğim. Bir çoğumuz aslında kendimiz ya da özel günlerimiz için özel mekanlar ararız. Ya da gittiğimiz bir yeri çok sevmişsek “burası bizim özel yerimiz olsun” gibi bir cümle sarfederek orayı pinleriz. Bizim için de tabi ki böyle özel mekanlar var. Bunlardan biri de Clocks Adana. Adana’daki Özel Mekanlar başlığı ile bu konuyu açmamın sebeplerini okuyunca eminim ki hoşunuza gidecektir.

Clocks Adana, Clocks Adana: Adana’daki Özel Mekanlar, Adana Gezi Rehberi
Clocks Adana Saat Kulesi

Clocks Adana

Bu mekan gerçekten Adana’daki yaşamım boyunca benim tarafımdan hep yanlış anlaşılmış talihsiz bir mekan. Burayı çoğu Adanalı eminim ki iyi bilir. En az bir kere, uzaktan bile olsa muhakkak görmüşsünüzdür. Seyhan Nehri’nin doğu yakasında yani Yüreğir ilçesinde, güneyinde Sheraton Hotel, kuzeyinde ise Aqualand’in yer aldığı bir saat kulesi burası. Bu civar Sinanpaşa mah. olarak bilinir. Talihsiz deme sebebim ise aslında benden kaynaklanan bir durumdan ileri geliyor. Ben bu kuleyi yıllarca seyirlik bir saat kulesi olarak biliyordum. Bu yıl ki evlilik yıldönümüme kadar da benim için orası sıradan bir saat kulesiydi. İnsanların yukarı çıkıp, Adana’yı apartman boyunda bir yükseklikten izlediklerini düşünüyordum. Fakat öyle değilmiş. Seyirlik sıradan bir saat kulesi sandığım bu kule aslında insanların özel günleri için hizmet veren, rezervasyon usülü ile müşteri kabul eden Clocks Adana isminde oldukça şık bir restoranmış. Tabi ben bunu eşimin bana yaptığı harikulade bir evlilik yıldönümü sürprizi sayesinde öğrendim.

Clocks Adana Hakkındaki Detaylar

Gelelim detaylara. Özel günlerde hizmet veren bir yer burası. Ne gibi özel günler? Mesela evlilik teklifi, evlilik yıldönümü, sevgililer günü gibi insanların kıymet verdikleri günlerde tercih edilen gerçekten çok harika bir mekan. Buraya rezervasyon yaptırmadan gelmenizi tavsiye etmem. Şu sıralar Clocks Adana fazlasıyla rağbet gören bir restoran olduğu için rezervasyonsuz yer bulma şansınızın olamayacağını baştan söyleyeyim. Clocks Adana’nın bu kadar tutulmasının sebebi verilen hizmetin kişiye göre özelleştirilebiliyor olması. Bakın gerçekten bu nokta çok önemli. Arıyorsunuz ve rezervasyon yaptırmak istediğinizi söylüyorsunuz. İşte bu noktadan sonra rezervasyonun bütün detaylarını eksiksiz belirtmelisiniz ki aklınızdaki sahne tam olarak gerçekleşebilsin. Hizmet veren personel gerçekten oldukça profesyonel. Kuver (Servis) nasıl açılır, Şarap nasıl servis edilir gerçekten iyi bilen bir ekip. Eşimin bana söylediğine göre de Clocks Adana’ya gittiğimizde bizim için hazırlanmış masa zihninde kurduğu sahnenin birebir kopyası gibiymiş.

Masa gerçekten çok şıktı. Aylin’in (eşim) zevkinin yanısıra ekibin de gerçekten işini iyi bildiğini gösteren bir detaydı bu. Mönüdeki yemek sayısı sınırlıydı. Ama emin olun ki sınırlı sayıdaki bu yemeklerden hangisini sipariş verirseniz verin pişman olmayacağınızı ben size burdan net bir şekilde ve gönül rahatlığıyla ifade edebilirim.

Şaraplarımız geldi önce. Garsonun şarabı servis ederken gösterdiği özen ve dikkat gerçekten muazzamdı. Fonda çalan hafif müzik harikaydı. Sesin miktarı tam olması gereken seviyedeydi. Adana’nın bir çok mekanında neredeyse hiç dikkat edilmeyen bir konu bu. Diğer mekanların çoğunda müzik sesi o kadar rahatsız edici düzeydedir ki karşınızda oturan kişi ile sohbet etme şansınız yoktur. Clocks Adana bu konuda da tam puanı alan bir uygulama ile benim takdirimi kazandı. Kısa bir süre sonra yemeklerimiz geldi. Turizmci olarak bir çok yerde çalıştığımı ve bir çok yerde de müşteri olarak bulunduğumu daha önce defalarca yazmıştım. Yani mekanlar ve yemeklerle ilgili söyeleyeceklerime güvenebilirsiniz. Clocks Adana yemekleri konusunda takdiri % 100 hakeden bir mekan.

Clocks Adana, Clocks Adana: Adana’daki Özel Mekanlar, Adana Gezi Rehberi
Clocks Adana harika yemek

Adana’da Günbatımı

Biz günbatımında gitmiştik Clocks Adana ‘ya. Adana’da gün batımı manzarası genelde beton binaların uzağında alçalan ve duvarların arasında kaybolan güneştir bizim için. Yani çarpık yapılaşma sebebiyle birçok Adanalı gün batımı manzarası nedir billmez. Clocks Adana eşsiz bir günbatımı sundu bize. Fonda hafif bir müzik, muhteşem bir yemek, harika bir şarap ve karşımda hayatımın anlamı eşim… İşte hayat buydu. İnanın bana uzun zamandır almadığım bir keyifle geçirdim oradaki zamanı.

Uzaktan bakınca en fazla on katlı bir bina yüksekliğinde görünen Clocks Adana ‘nın restoran katına çıkınca karşılaştığım manzarayı size şöyle ifade edeyim: Adana’da daha önce böyle bir yüksekliğe çıkmamıştım. Uzaktan göründüğünden daha yüksekmiş. O anda saymadım ama mekan da en fazla 10-12 masa olduğunu söyeleyebilirim. Bütün cepheler cam ve Adana ayaklarınızın altında. Ayrıca yapacakları sürprizin gözlerden uzak olmasını isteyenler için localar da mevcuut Clocks Adana ‘da.

Biz çok memnun kalarak ayrıldık oradan. Benim için şahane bir gün oldu. Clocks Adana’yı Adana’da gezilecek yerler listenize gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz. Bana göre eklemeniz de lazım. Benim için Adana gezi rehberi yazı dizimizin de köşe taşlarından biri.

Clocks cafe iletişim bilgilerini almak isterseniz İnstagram heaplarına giriş yapın ve bana sorarsanız onca emeğin karşılığında bir de küçük yorum yazın.

Adana Gezi blog sayfamızdaki diğer içeriklere de göz atmak için sayfamıza abone olun. Facebook twitter ve instagram hesaplarımıza da lütfen üye olunuz

Bu yazı en başta da söylediğim gibi başka mekanların eklenmesiyle zaman için de gelişecek ve güncellenecektir.

Sağlıcakla kalın.

1 reply »